Březen 2007

Móda - společenské šaty

29. března 2007 v 19:27 | anet |  Moje blbůstky - obrázky , zvířátek ....atd.
Vánoce jsou za rohem a u nás v rodině je taková tradice, že k štědrovečerní večeři všichni chodí krásně oblečení, načesaní apod. Pokud máte v rodině podobné zvyky, připravila jsem pro Vás trošku inspirace, jak se na štědrý den vymódit :-D

Móda - ghotické oblečení

29. března 2007 v 19:25 | anet |  Moje blbůstky - obrázky , zvířátek ....atd.
Tentokrát jsem pro Vás vybrala trošku netradiční obleční, ale z vlastní zkušenosti vím, že jej stopro využijete na koncertech rockových a metalových skupin nebo rockových festivalech ( letos na Master of Rock se to černými gothickými modely jen hemžilo ). Stačí jen sehnat, ušít (ukrást) správný oděv, k tomu nějaký "hustý" make-up a můžete vyrazit :-)

Móda - svatební šaty

29. března 2007 v 19:24 | anet |  Moje blbůstky - obrázky , zvířátek ....atd.
Ahojky...
...jsem tu s dalším článkem. Tentokrát jsem si jako téma vybrala svatbu, asi proto, že mě vždy fascinovala jednoduchost ale také elegance svatebních šatů. Ne že bych se chtěla vdávat, protože jak řekl nějaký chytrý člověk - Manželství je vyzvání přírody na souboj. Ale zpět k našemu tématu. Svatební šaty jsou sice důležité většinou jen jednou, ale právě proto si na nich návrháři nechávají tak záležet. Světu stále vládnou bílé modely, ale často se objevují i modré, růžové, žluté či červené. Já jsem ale vybírala spíše bílé.

Bleskovka 41

23. března 2007 v 18:23 | anet |  Bleskovky
1.Kdo to je?
2.Co chceš na dyplom?

Bleskovka40 DOKONČENA!!!

22. března 2007 v 14:11 | anet |  Bleskovky

Ghotic obrázky - 47

19. března 2007 v 14:29 | anet |  Ghotic obrázky

Nádhera


Bleskovka 40

18. března 2007 v 19:59 | anet |  Bleskovky
1.Kolik je na obrázku tužek??? (nevynechej ani ten nejmenší kousek...)
2.Co chceš na dyplom?

Mixík

18. března 2007 v 14:14 | anet |  Moje kecy...=)
Ahojda lidi!
Tak co líbí se vám eyesky???
Mě teda docela jo
Kůůůůrňáá řekněte mi co sem mám dávat!!!
Co se vám líbí ?
aach jo tak ja sem dam ted mixík:Jako ta je fakt drsná procházet se po selnici v pyžamu xD

Eyes 2

18. března 2007 v 13:18 | anet |  Eyes

Eyes

18. března 2007 v 13:17 | anet |  Eyes

Angels

18. března 2007 v 13:16 | anet |  Andělé


Azuzephre (houbičky) - EMO

18. března 2007 v 13:10 | anet |  EMO
♥♥♥Tak tydle obrázky já naprosto zbožňuju!!!!! ♥♥♥
Moje oblíbená věc na jezení gumových medvídků je to, že se nemohou bránit, když jim okusuješ jejich hlavičky.
☺♥☺
Vstávej lásko! Sluníčko se na tebe přišlo podívat!
☺♥☺
Buď štastná jo? Zabil jsem to pro tebe.
☺♥☺
Nemohu spát, protože můj polštář je hrozně mokrý
☺♥☺
Medvídci tě nemohou obejmout, ale občas jsou to jediné co máme.
☺♥☺
Budu předstírat že tě objímám dokud tu nebudeš.


Ghotic obrázky - 45

18. března 2007 v 12:52 | anet |  Ghotic obrázky

Ghotic

Free Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.us

Ghotic obrázky - 44

18. března 2007 v 12:20 | anet |  Ghotic obrázky

Další Ghotic

Free Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usDruhy čokolády

17. března 2007 v 10:30 | anet |  Moje blbůstky - obrázky , zvířátek ....atd.
HOŘKÁ Čokoláda
kakaová hmota, kakaové máslo, cukr, (lecitín, etylvanilín nebo vanilka ). Kvalitní čokoláda by měla obsahovat nejméně 50% kakaových součástí. Pokud je to méně, je velmi sladká. Obsah kakaa se pohybuje mezi 35 - 99%.
MLÉČNÁ Čokoláda
kakaová hmota, kakaové máslo, cukr, sušené nebo kondenzované mléko, (lecitín, etylvanilín nebo vanilka ). Kvalitní čokoláda by měla obsahovat nejméně 30% kakaových součástí, obvykle mezi 14 -25% mléčných součástí. Obsah kakaových součástí mezi 18 - 55 %.
BÍLÁ Čokoláda
kakaové máslo, cukr, sušené nebo kondenzované mléko, (lecitín, etylvanilín nebo vanilka ). Kvalitní čokoláda by měla obsahovat nejméně 25% kakaového másla, 25% mléčných součástí. Obsah kakaového másla mezi 18 -30%.
NÁHRAŽKOVÁ Čokoláda (čokoládová pochoutka)
kakaový prášek, rostliný tuk, cukr, (sušené nebo kondenzované mléko), (lecitín, etylvanilín). Tento výrobek toho nemá s čokoládou mnoho společného a nesmí se prodávat pod názvem čokoláda. Neobsahuje žádné kakaové máslo a pouze malé množství kakaového prášku ( 1 - 10%).
OCHUCENÁ Čokoláda
Hořká, mléčná nebo bílá čokoláda s kávovým, mentolovým, pomerančovým, banánovým, karamelovým, jahodovým či rumovým aroma. Běžná například v Anglii.
PORÉZNÍ Čokoláda
Hořká, mléčná nebo bílá čokoláda s bublinkami vzduchu.
Čokoláda bez cukru
Místo cukru obsahuje náhradní sladidla jako aspartam, maltitol nebo fruktózu.
ORGANICKÁ Čokoláda
Vyrobená ze surovin organického zemědělství.
Čokoláda s DODATKY
Obsahuje například oříšky, rozinky, cereálie, želé, sušené ovoce atd.
Plněná Čokoláda
Čokoláda se všemy možnými náplněmi.

2. čkoládově neodolatelný recepty!

17. března 2007 v 10:28 | anet |  Moje blbůstky - obrázky , zvířátek ....atd.
  • Čokoládová pěna na čokoládovém piškotu /4 porce, příprava 75 minut/

    Pěna: 110 g čokolády, 250 ml šlehačky, 1 vejce, špetka cukru, 250 g másla
    Piškot: 175 g čokolády, 6 vajec, 90 g hladké mouky, 225 g cukru


    Čokoládu rozehřejeme a necháme vychladit, ale pouze tak, aby neztuhla. Vejce s cukrem vyšleháme do husté pěny, přidáme vyšlehanou šlehačku a rozehřátou čokoládu. Na piškot utřeme máslo s cukrem a postupně našleháváme žloutky. Z bílků ušleháme tuhý sníh a postupně je přimícháváme do základu střídavě s prosátou moukou. Nakonec vmícháme najemno strouhanou čokoládu. Těsto dáme na vymazaný a vysypaný plech a pečeme v předehřáté v troubě při 180 °C. Nakrájený piškot zdobíme čokoládovou pěnou.

Čokoládový dort (neodolatelný)
Čokoládový dort (neodolatelný)
Čokoládový dort (neodolatelný) /8 porcí, příprava 130 minut/

200 g kvalitní čokolády na vaření, 380 g hladké mouky, 1 sáček prášku do pečiva, 1 sáček vanilinového cukru, 440 g cukru krupice, 2 vejce, 22 g holandského kakaa, 250 g másla, 1 lžíci rozpustné kávy, tuk na vymazání

Toubou předehřejte na 170 stupňů Celsia (horkovzdušnou na 150 stupňů). Nachystejte si dortovou formu o průměru asi 20 cm, vymastěte ji a dno i okraje vyložte pečícím papírem.
V kastrolku rozpusťte máslo. Lžíci rozpustné kávy zalijte hrnkem vroucí vody. Kávu vlijte k rozpuštěnému máslo, přidejte cukr a na kostky rozlámanou čokoládu. Na mírném plameni směs rozpouštějte a míchejte, dokud nebude krásně hladká. Nesmí se vařit! Vlijte do mísy a nechte trochu vychladnout. Do další mísy prosijte mouku prosátkou práškem do pečiva a kakao.
Vraťte se k čokoládové směsi a začněte ji prošlehávat, nejlépe šlehačem. Do hmoty po částech zapracujte mouku s kakaem, vanilinový cukr a obě vejce.
Těsto vlijte do formy a pečte asi 105 minut. Hotový dortík nechte 15 minut vychladnout a pak teprve jej opatrně vyklopte na mřížku. Až dort vychládne úplně, poprašte jej dvěma lžícemi kakaa a případně ozdobte plátky čokolády, jak vidíte na fotografii.